آموزش گرامر درس سوم کتاب زبان یازدهم – جملات شرطی

آموزش گرامر جملات شرطی نوع اول مربوط به درس سوم کتاب زبان پایه یازدهم را در ادامه بخوانید. 

مطالب

وبلاگ کنکور زبان را دنبال کنید و

لیست مطالب را اینجا بخوانید. 

مطلب مرتبط:

آموزش گرامر Gerund را اینجا بخوانید. 

Our neighbor is a craftsman. I love his beautiful artworks. Whenever I see his works, I say to myself, when I grow up, I will become an artist like him”. One day he told me: Amir, are you really interested in art? If you enjoy art, you will become a good artist. Most people like art, but some do not understand it. If you do not see any special thing in a pottery, you won’t appreciate its value. If you do not appreciate the value of art, you cannot become a successful artist. You will just make things. If you really like art, you will need two things in the future: education and experience. Study hard, work hard, and create things to make people happy.”

همسایه ما یک صنعتگر است. من عاشق آثار هنری زیبای او هستم. هر وقت آثار او را می بینم ، با خودم می گویم ، "وقتی بزرگ شدم ، هنرمندی مثل او خواهم شد". یک روز به من گفت: "امیر ، آیا واقعاً به هنر علاقه داری؟ اگر از هنر لذت ببری ، هنرمند خوبی خواهی شد. (جمله شرطی)

بیشتر افراد هنر را دوست دارند ، اما برخی آن را درک نمی کنند. اگر چیز خاصی را در سفالگری نمی بینی ، قدر ارزش آن را نخواهی فهمید. (جمله شرطی)

اگر قدر ارزش هنر نفهمی ، نمی توانی یک هنرمند موفق شوی. شما فقط چیزهایی را درست خواهید کرد. (جمله شرطی)

اگر واقعاً هنر را دوست داری ، در آینده به دو چیز نیاز خواهی داشت: آموزش و تجربه. به خوبی درس بخون ، سخت کار کن و چیزهایی ایجاد کن تا مردم را خشنود کنی. "

آموزش گرامر شرطی نوع اول Conditional Sentence

فرمول ساده و راحت ساخت جملات شرطی:

If + شکل ساده فعل,  فعل به صورت آینده will + verb

به مثال ها دقت کنید:

If you study hard, you will pass the exams.

اگر سخت مطالعه کنی، امتحان هایت را پاس خواهی کرد.

If my friends come, I will become happy.

اگر دوستانم بیایند، خوشحال خواهم شد.

If Reza goes to Rey, he will visit the bazaar.

اگر رضا به ری برود، بازار را خواهد دید.

I’ll phone you, if I have time.

اگر وقت کنم، بهت تماس خواهم گرفت.

You’ll hurt yourself, if you jump into the river.

اگر به درون رودخانه بپریری ، به خودت آسیب خواهی زد.

Maryam will get a prize, if she answers the question correctly.

اگر مریم به سوالات به درسی پاسخ دهد، یک جایزه دریافت خواهد کرد.

جواب تمرین E درس سوم کتاب زبان پایه یازدهم – گرامر شرطی

I sometimes think about my future job. I want to have a job to help the people of my country. When I grow up, I will become a teacher. I will work hard and help children. If I teach well, my students will learn many things. If they study hard, they will become successful in their lives. They can have good jobs in the future. They may become teachers, nurses, farmers, and artists. If my students become successful, I will feel happy and satisfied. This helps people to have a happier life.

من بعضی وقتا به شغل آینده م فکر می کنم. می خواهم شغلی داشته باشم که به مردم کشورم کمک کنم. وقتی بزرگ بشم، یک معلم خواهم شد. من به سختی تلاش خواهم کرد و به کودکان کمک می کنم. اگر به خوبی درس بدهم، دانش آموزانم چیزهای زیادی یاد خواهند گرفت. اگر به سختی تحصیل کنم، آنها در زندگیشان موفق خواهند شد. آنها می توانند شغل های خوب در آینده داشته باشند. آنها ممکن است معلم، پرستار، کشاورز و هنرمند شوند. اگر دانش آموزان من موفق شوند، من حس شادی و رضایت خواهم داشت. این به مردم کمک می کند که زندگی شادتری داشته باشند.

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین وبلاگ ها

آخرین جستجو ها